З реального життя — для реального життя

Швидкий пошук продукту

Вибрати категорію або підкатегорію

Погляд в реальності

Хто, де й чому на фоні річного звіту

У минулому році вперше людина була у центрі уваги річного звіту Б. Браун: Оле, сімейна людина з Баварії. Цього року це Сяоцянь, молода жінка із Шанхая. Концепція на фоні цього? Справжність! «Ідея на фоні нашого річного звіту йде слідом за людиною через її повсякденне життя. Ми дозволяємо їм говорити через спогади, анекдоти та образи з їхнього життя — як з повсякденних моментів, так і з основних подій та важливих віх», — говорить д-р Бернадетт Тілльманнс-Есторф, директор з корпоративних комунікацій та корпоративних кадрів.

Не існує уявних цифр, які супроводжують їх по історії життя

Це сміливий підхід, коли вважають, що річний звіт традиційно стосується передусім фактів, чисел та фінансових результатів. Б. Браун навмисно уникає обмеження себе саме цим, оскільки: «Ядро нашої корпоративної діяльності завжди пов’язане з людьми, їх життям та їх здоров’ям», — говорить Хольгер Міннінг, керівник корпоративного видання. Ось чому річний звіт не відображає жодних уявних цифр, які нібито супроводжують їх по історії життя, натомість є реальні особистості, які відчувають злети й падіння, зазнають втрат і долають хвороби, незалежно від того, чи вони стосуються їх або близьких їм людей.

У центрі уваги завжди знаходиться здоров’я та цінність життя, хоча й не виключаючи теми хвороби. «Мета полягає у тому, щоб точно зрозуміти, де саме Б. Браун насправді змінює життя, та що конкретно означає захищати та покращувати здоров’я та життя людей», — говорить Ніна Скжишовські, менеджер проектів корпоративного видання.

Ми знали, що наступнику Оле не буде легко

Але як ви знайдете людину, яка хоче дозволити таке особисте та справжнє проникнення до свого життя? «Немає сумніву, що це має бути той, хто не тільки відкритий та доступний, але й сам упевнений у своїй діяльності та готовий говорити про це», — говорить Хольгер Міннінг.

Оле продемонстрував усі ці здібності й встановив планку дуже високо, не в останню чергу завдяки своїй сердечній та прямолінійній особистості. «Для нас було зрозуміло, що його наступнику буде нелегко», — говорить Міннінг. У результаті загальної концепції, яка буде існувати протягом щонайменше трьох років, команда також з самого початку знала, що в річному звіті 2016 року буде представлена молода жінка з Шанхаю. Це природно створило певні матеріально-технічні труднощі: координація повинна була забезпечуватися між Мельзунгеном та Шанхаєм, а також усіма внутрішніми та зовнішніми учасниками проекту — агентами, фотографом, відеокомандою, й не менш важливими колегами з маркетингу та управління продуктами, а також науковими та юридичними відділами. Все це повинно було синхронізуватися у жорсткому графіку без затримок. Зрештою, дата проведення річної прес-конференції з фінансових результатів — дата публікації річного звіту — не підлягає обговоренню.

Завжди на завданні — незважаючи на холод, часові обмеження та подвійні понаднормові години

«Чесно кажучи, на початку проекту я уявляла, що легше буде створити головного героя з нуля, ніж знайти когось у гігантській столиці Шанхаю, чия особистість, світовідчуття та цінності насправді збігалися з концепцією Б. Браун і хто б продемонстрував здібності з відповідного питання», — згадує Ніна Скжишовські. І Хольгер Міннінг додає: «Знаходження такої людини, як Сяоцянь, яка дозволила проникнути до свого життя з такою чарівністю та природністю, є щось на кшталт подарунку, що набагато перевершив мої очікування. Так само, як це було в минулому році з Оле, з нею було чудово працювати. Вона була завжди весела та працьовита. Незважаючи на холод, часові обмеження та подвійні понаднормові години, через фотосесії та зйомки. Впевнено й професійно — справжня людина пройшла через все це. Орієнтири для головного героя наступного року продовжують залишатися високими», — говорить Хольгер Міннінг.

Де він або вона будуть жити залишається повністю конфіденційним, навіть якщо підготовка вже ведеться. Зрештою, команда живе за гаслом: Після річного звіту — це до річного звіту. Проте після публікації відбулося свято. А саме, із двома людьми, які не могли бути ближчими до річного звіту, та які приїхали до Мельзунгена спеціально з цієї нагоди. Одна з Баварії, інша з Шанхаю.

Командна робота: (зліва направо) Хольгер Міннінг та Ніна Скжишовські (Корпоративне видавництво) разом з головними героями річних звітів, Оле та Сяоцянь, разом з її партнером Біллом.