Історія про гігієна рук

Швидкий пошук продукту

Вибрати категорію або підкатегорію

Вітаємо ВООЗ!

B. Braun святкує 10 річницю програми ВООЗ, яка досягла значних покращень з гігієни рук, щоб допомогти зменшити внутрішньолікарняні інфекції.

За даними ВООЗ, інфекції, пов’язані з медичним обслуговуванням (внутрішньолікарняні інфекції), впливають на сотні мільйонів пацієнтів по всьому світу. «Люди вмирають або значно страждають від таких хвороб, як метицилін-резистентний золотистий стафілокок (MRSA) та інші важкі інфекції, отримані під час лікування пацієнтів», — говорить професор Дідьє Пітте, директор програми з контролю за інфекціями й керівник лікарні Женевського університету та медичного факультету й заочного навчання для першої глобальної проблеми ВООЗ з безпеки пацієнтів: Чистий догляд — безпечніший догляд. «Очищаючи руки, працівники охорони здоров’я можуть допомогти запобігти таким захворюванням і сприяти зменшенню глобального тягаря».

Проф. Пітте коментує кампанію ВООЗ

Концепція «Чистий догляд — безпечніший догляд» була запроваджена у жовтні 2005 року та функціонувала 10 років. Вона спрямована на гігієну рук працівників медичного обслуговування для підтримки скорочення інфекцій, пов’язаних з медичним обслуговуванням, та їх наслідків. Багато позитивних кроків було реалізовано. В інтерв’ю проф. Пітте коментує досягнення кампанії.

Професор Дідьє Пітте, Директор, Програма з контролю за інфекціями, керівник лікарні Женевського університету та медичного факультету й заочного навчання, Перша глобальна програма ВООЗ з безпеки пацієнтів: Чистий догляд — безпечніший догляд

Чому гігієна рук саме та тема, на якій слід зосередити увагу стосовно внутрішньолікарняних інфекцій?

Проф. Пітте: Гігієна рук — це перший крок для запобігання інфекцій, пов’язаних з медичним обслуговуванням, та поширенню антимікробної резистентності. Рівень дотримання працівниками цієї практики все ще залишається низьким у багатьох лікарнях та в установах надання медичної допомоги у всьому світі. Доведено, що дотримання правил гігієни рук суттєво покращиться, якщо лікарі-практики застосовуватимуть мультимодальну стратегію стимулювання Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Стратегія складається з 5 критичних компонентів: навчання персоналу, моніторинг та відгуки про продуктивність, нагадування на робочому місці, культура організаційної безпеки та зміна системи. Зміни системи стосуються систематичного використання засобу дезінфекції рук на спиртовій основі за точними показниками, ілюстрованими в моделі ВООЗ: «Мої п’ять хвилин для гігієни рук». 5 компонентів стратегії стимулювання ВООЗ можна регулярно відслідковувати на організаційному рівні за допомогою системи оцінювання концепції самооцінки гігієни рук ВООЗ. Найкращі лікарні в усьому світі визнаються та отримують нагороду за кращу гігієну рук.

Уявіть, що кампанія була б зупинена через кілька років або не почалася у першу чергу. Які досягнення ми б не отримали сьогодні?

Проф. Пітте: Успішне стимулювання гігієни рук було пов’язане з дуже значним зменшенням показників інфекцій, пов’язаних із медичним обслуговуванням, у всьому світі, що призвело до зменшення захворюваності, смертності та додаткового використання ресурсів у системі медичного обслуговування. Оцінки показують, що кампанія ВООЗ «Чистий догляд — безпечніший догляд» дозволяє щорічно зберегти від 5 до 8 мільйонів життів за рахунок кращої гігієни рук у сфері медичного обслуговування. Ми просто пропустимо можливість щорічно врятувати мільйони людей!

Кампанія серед інших цілей підвищує обізнаність щодо ефективності гігієни рук у сфері безпеки пацієнтів. Через 10 років що ще буде потрібно зробити? На чому нам потрібно зосередитися у найближчі 10 років?

Проф. Пітте: Успіху досягнули в дуже великій кількості лікарень та закладів надання медичної допомоги у всьому світі, але не у всіх. Метою є досягти успіху в кожному елементі догляду за пацієнтами, де б не надавалася допомога. Ще так багато потрібно пройти. Більше 20 000 лікарень у 179 країнах зареєстровані в програмі «Зберегти життя»: Кампанія «Чисті руки». Якщо кожна лікарня в кампанії могла б мобілізувати ще 3 інших, які б приєдналися до нас, ми би могли зростати швидше та покращувати безпеку пацієнтів і навіть зберігати життя ще ефективніше. Є відео, яке підсумовує деякі досягнення перших 10 років «Чистий догляд — безпечніший догляд», шлях до контролю за інфекціями та безпекою пацієнтів. У 2016 році в ВООЗ буде створена нова установа для профілактики та контролю за інфекціями, та буде розглянуто ще багато проблем, що постануть. Серед них повинні бути зрозумілі параметри, пов’язані з успіхом, збільшенням і стійкістю втручань, і необхідно запровадити інструменти для підтримки системи та зміни поведінки.

Додаткова інформація

Гігієна рук

ВООЗ та B. Braun

B. Braun — це частина Приватної організації з безпеки пацієнтів (ПОБП) Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Їх мета — знизити кількість інфекцій, пов’язаних з наданням медичних послуг, шляхом поліпшення гігієни рук, виходячи з загальної мети програми ВООЗ «Чистий догляд — безпечніший догляд». B. Braun прагне покращити обізнаність про важливість гігієни рук в усьому світі.