ЛІКУВАННЯ БОЛЮ В АМБУЛАТОРНІЙ ХІРУРГІЇ

Швидкий пошук продукту

Вибрати категорію або підкатегорію

Біль неминучий

«Отримай задоволення на трасі 66» хм Гінріх Брек та доктор Карл-Хайнц Гнуцман все ще разом, потім Брек засинає на операційному столі Кроншагенської клініки амбулаторної хірургії.

Можливо, 64-річний зараз мріє про хороший класичний рок-н-рол Rolling Stones та гастролі зі своїм Харлі. Проте невелика помпа, яка забезпечить рівномірне введення знеболювального препарату в праве плече протягом 50 годин після процедури, є частиною сучасного арсеналу боротьби з болем. Анестезіолог Гнуцман вже майже десять років використовує Easypump.

«Щось втирається мені в плече. Це дійсно боляче,» — сказав пристрасний байкер ще сьогодні вранці. Зараз він сподівається, що операція полегшить його біль. Досить швидко після того, як йому поставили діагноз синдром болісної дуги, йому було зрозуміло: «Я хочу операцію» — але не тільки це: Знайомий розповів Гінріху Бреку про свій досвід від тієї ж процедури. «Все пройшло добре, але коли його везли додому після амбулаторної операції ввечері, у нього був гострий біль.»

Гінріх Брек не хоче, щоб це сталося з ним. Проконсультувавшись заздалегідь з доктором Гнуцманом, він вирішив залишитися ще на одну ніч в амбулаторії та отримати знеболювальний засіб через інфузійну помпу. «Чому я мушу страждати?» — подумав він, навіть якщо йому доведеться самому сплачувати перебування, оскільки це не покривається страховкою.

Навіть лежачи на операційному столі, він трохи поспілкується з анестезіологом на північному німецькому діалекті про свого «залізного звіра Milwaukee» і засинає незабаром після цього. «Деякі пацієнти насправді мріють про те, про що ми говорили при введенні наркозу», — говорить анестезіолог, влаштовуючи трубку для штучного дихання у своєму пацієнтові.

Тим часом доктор Маттіас Циммерман, хірург, травматолог та ортопед, увійшов до операційної. Разом з медбратом-анестезіологом Робертом Кренцом та операційною медсестрою Ніколь він повертає пацієнта на лівий бік, права рука висить витягнутою від тіла. «Лише місцевої анестезії у цьому випадку недостатньо, тому що фізичний потяг на руку надто сильний, — пояснює Гнуцман, — і тому процедура проводиться під загальним наркозом». Він вже розпочав лікування болю до операції «класичним» знеболювальним ібупрофеном, який він дав Бреку у формі таблетки. «Ми завжди хочемо залишитися на крок попереду болю», — пояснює він. Новальгін вводять під час наркозу. «Це доволі легко організувати.»

Тим часом хірург починає з артроскопічної операції плечового суглоба Гінріха Брека. Зміни нижче акроміона можна розпізнати на моніторі над операційним столом: потовщена тканина, край лопатки відтерся від тканини і зруйнував її, спричинивши запалення сумки. «Класична картина у пацієнтів від 40 до 60 років із симптомами плечового суглоба внаслідок синдрому болісної дуги,» — підтверджує Циммерманн, видаляючи надлишкові та пошкоджені тканини ендоскопічним методом. Медсестра Ніколь «промиває», тобто починає промивати та відсмоктувати тканини. За мить у пацієнта трохи підвищується артеріальний тиск. Хірург дивиться на анестезіолога і просто каже «Калле», а Карл-Хайнц Гнуцман регулює систолічний артеріальний тиск від 100 до 110. «Це оптимально, щоб контролювати кровотечу», — пояснює він.

Тим часом хірург так сильно сточив ключичну кістку, що вона перестає терти. Він зашиває місця втручання ендоскопічними інструментами і залишає операційну через 40 хвилин. Тепер знову черга за «Калле». Поки медбрат-анестезіолог Роберт стежить за виходом з наркозу, Гнуцман відмічає «розпізнавальні точки» над правою лопаткою пацієнта маркером, що не змивається. Нарешті, він вводить тонкий катетер завтовшки 0,85 міліметрів у верхню надостну ямку на глибину близько чотирьох сантиметрів. Потім він додає бл. 30 мілілітрів знеболювального препарату в борозну навколо головного нерва. Він описує перевагу блокадної анестезії: «Болезаспокійливий засіб діє негайно та безпосередньо на надлопатковий нерв протягом наступних чотирьох–шести годин», маючи на увазі блокаду нерва над лопаткою. Зараз достатньо часу, щоб закласти підведення помпи для введення знеболювального засобу і зафіксувати це прозорим лейкопластиром.

«Це добре, коли пацієнт прокидається, щойно ми закінчили ставити катетер», — пояснює Гнуцман. Гінріх Брек бурмотить, він, мабуть, ще проїжджає по трасі 66. Тим часом медбрат Роберт займається спортом у сусідній кімнаті: Два пакети з 200 мілілітрами ропівакаїну та великим 50-мілілітровим шприцом готові до наповнення еластомірної кулі помпи для введення знеболювального. Він заповнює шприц вісім разів і певним зусиллям втискує рідину в Easyypump, що займає кілька хвилин. Наразі інфузійний пристрій готовий до використання. Приблизно через дві години після закінчення процедури Гінріх Брек знову бадьорий. «Нічого не болить», він помічає полегшення в післяопераційній палаті. Гнуцман і медбрат Роберт закривають лінію підведення Easypump одним натисканням на катетері, що розташований в операційній. Безперервна подача знеболювального препарату забезпечена. Контрольний елемент регулює потік через температуру шкіри. Брек уже з нетерпінням чекає на спокійну ніч там, у палаті клініки амбулаторної хірургії. Можливо, подорож з його мрій вздовж США продовжиться!

Ірен Грефе